Kolejne miliardy złotych do gmin popegeerowskich w całej Polsce

W ramach trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich do ponad 1300 gmin trafią ponad 4 mld zł. – Na inwestycje na terenach popegeerowskich w woj. zachodniopomorskim trafi blisko 380 mln zł. To jest 150 inwestycji w 106 gminach i 18 powiatach.

Do tej pory do zachodniopomorskich gmin i powiatów trafiły ponad 2 miliardy 200 milionów złotych w ramach Polskiego Ładu. Do rozstrzygnięcia został jeszcze specjalny fundusz dla gmin, gdzie funkcjonowały PGR-y.

– Tutaj na Pomorzu Zachodnim, na tych terenach dotkniętych tym barbarzyńskim eksperymentem Balcerowicza z początku lat 90., my jako Prawo i Sprawiedliwość zdajemy dziś egzamin z wiarygodności, bo obiecywaliśmy, że będziemy się pochylać nad tą Polską wykluczoną, tą Polską pozametropolitalną – powiedział wiceprezes PiS Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gminy popegeerowskie przez lata były zaniedbane, niedofinansowane i często wykluczone społecznie. Ludzi samych sobie pozostawiła reforma Balcerowicza i odrzucenie przez poprzednie rządy. Całe rodziny często przeżywały tragedię, biedę i wykluczenie przez długie lata.

źródło: TVP3 Szczecin

About the author: Piotr