Joachim Brudziński: Dzisiaj w obliczu działań Putina żadne państwo w Europie nie jest bezpieczne

Dziś w europarlamencie w Strasburgu podczas trwającej sesji plenarnej miała miejsce debata nt. dyrektywy dotyczącej odporności podmiotów krytycznych świadczących podstawowe usługi, od których zależy utrzymanie obywateli UE i prawidłowe funkcjonowanie rynku wewnętrznego, w sektorach takich jak energia, transport, zdrowie, woda pitna, ścieki i przestrzeń kosmiczna, a także centralna administracja publiczna. Głos w imieniu grupy EKR zabrał europoseł PiS Joachim Brudziński.

Brudziński mówił, że dziś na Ukrainie jesteśmy świadkami barbarzyńskich działań putinowskich siepaczy, którzy nie mogąc pokonać żołnierzy ukraińskich na polu bitwy, sięgnęli po ataki na obiekty cywilne, a przede wszystkim na infrastrukturę krytyczną, czego efektem jest praktyczny lockdown w większości dużych miast Ukrainy. „To wszystko powinno uświadomić nam, że dzisiaj w obliczu działań tego rosyjskiego satrapy żadne państwo w Europie nie jest bezpieczne” – podkreślił. Europoseł przypomniał także, że w ubiegłym tygodniu wskutek tych barbarzyńskich ataków rakietowych zginęło dwóch Polaków, obywateli UE i na jej terenie.

Brudziński przypomniał w tym kontekście nierozsądne ataki na Polskę, kiedy ta chroniła granic UE przed atakiem hybrydowym ze strony Łukaszenki i Putina, gdy wśród uchodźców próbowano przemycić na teren Unii potencjalnych terrorystów, rosyjskich i białoruskich agentów, którzy nie wahali się wysadzić gazociągu Nord Stream. „Miejcie to Państwo w pamięci, warto słuchać Polski” – zaznaczył.

About the author: Piotr